Logo2
طراحی کارت ویزیت - نقشنامه

طراحی : ارائه طرح ها و اتودهای خاص و متفاوت (2 اتود)

ویرایش : اصلاح و ویرایش اتودهای طراحی شده (2 بار)

جزئیات کار : تعریف رنگ های اختصاصی، طراحی در فرمت های گوناگون ،ارائه طرح ها بر اساس تکنیک های روز گرافیک، هویت سازمانی و برندینگ

فرمت فایل ارسالی : ارائه طرح نهایی به صورت لایه باز و در فرمت های مختلف

توجه: در صورتی که ویرایش طرح بیش از دوبار انجام پذیرد، هزینه به صورت جداگانه محاسبه می شود.
زمات تحویل : 4 روز کاری بدون احتساب پنجشنبه و تعطیلات

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت کارتی است که در آن راه های ارتباطی و همچنین معرفی کوتاهی از کسب و کار و یا نام صاحب کسب و کار قرار داده شده است. این کارت علاوه بر در اختیار گذاشتن راه های ارتباطی برای مخاطبان، جنبه تبلیغاتی نیز دارد. پس بهتر است کارت ویزیت را به بهترین شکل طراحی نمود تا برای مخاطب جذاب تر باشد و اثر بیشتری را بگذارد.

طراحی کارت ویزیت - نقشنامه
طراحی کارت ویزیت

در کارت ویزیت چه چیزهایی قرار می گیرد؟

همان طور که گفتیم اصلی ترین کاربرد کارت ویزیت این است که اطلاعات لازم برای برقراری ارتباط با شما در اختیار مخاطب قرار بگیرد و توضیحات کوتاهی نیز در مورد شما و یا کسب و کارتان در آن ارائه شود. اما می توان خلاقیت های بیشتری را به خرج داد و حتی کد تخفیف نیز روی کارت قرار داد تا کاربرد کارت ویزیت بیشتر از حالت عادی شود. در کنار تمامی موارد بالا بهتر است لوگو مجموعه و حتی QR CODE نیز برای ارتباط راحت تر در هنگام طراحی در طرح گنجانده شود. هر چقدر از طرح حرفه ای تری در هنگام طراحی استفاده کنید اعتبار کسب و کار خود را نیز افزایش داده اید.

انواع کارت ویزیت

کارت ویزیت ها را می توان در انواع مختلفی طراحی و چاپ کرد. با توجه به نوع کسب و کار و هزینه ای که می خواهید برای کارت ویزیت کنید می  توانید کارت ویزیت های مختلفی را برای کسب و کار خود سفارش دهید.

طراحی و چاپ کارت ویزیت گلاسه

گلاسه

متداول ترین جنس کارت ویزیت ها گلاسه می باشد که مقرون به صرفه هستند و برای تیراژهای بالا مناسب اند. بر روی کاغذ گلاسه می توان انواع روکش ها را مثل روکش براق و یا مات و حتی روکش UV را به کار برد. روکش های UV در واقع روکش های برجسته هستند که می توان با استفاده از آن روی هر قسمت از کارت ویزیت را که می خواهیم (مانند لوگو) را برجسته کنیم.

طراحی و چاپ کارت ویزیت کتان

کتان

این نوع از کارت دارای بافت خاصی می باشد و طرفداران خاص خود را دارد. نکته مهم در این نوع کارت این است که کارت هایی که زمینه روشن دارند برای کارت از جنس کتان مناسب می باشند و زمینه های تیره روی کارت به خوبی از آب در نمی آیند.

چوبی

بله! چوب هم یکی از جنس هایی است که می توان از آن برای کارت ویزیت استفاده کرد. کارت ویزیت چوبی بسیار خاص و شیک می باشد و برای مجموعه هایی که در زمینه چوب فعالیت دارند یکی از گزینه های بسیار ایده آل می باشد. البته هزینه چاپ این نوع از کارت ویزیت کمی بالا است.

طراحی و چاپ کارت ویزیت فلزی

فلزی

کارت ویزیت فلزی هم مانند چوبی بسیار خاص می باشد و هزینه بالایی هم دارد اما کیفیت و و دوام این نوع کارت با توجه به اینکه فلزی است واقعا عالی می باشد. ویژگی خیلی خوب کارت ویزیت فلزی این است که می توان روی آن حفره ایجاد کرد و اشکال و حروف دلخواه را با استفاده از حفره ترسیم نمود.

طراحی و چاپ کارت ویزیت پی وی سی

پی وی سی (شیشه ای)

نوعی کارت به نام کارت ویزیت شیشه ای وجود دارد که ظاهری بسیار جذاب دارد. قسمت شیشه ای این کارت ها می تواند بنا به درخواست مشتری مات یا شفاف باشد. در واقع قسمت های رنگی روی کارت را می پوشانند و قسمت هایی که رنگ ندارند شیشه ای باقی می مانند. با کارت های شیشه ای طرح های بسیار جالبی را می توان ایجاد کرد.

اهمیت کارت ویزیت در کسب‌ و‌ کار

طراحی کارت ویزیت و چاپ آن، یک بخش ضروری در برند سازی کسب‌و‌کار شما می‌باشد و باید به گونه طراحی شود که نمایان کننده هویت بصری شما باشد؛ می‌توان گفت که حتی مانند یک بیلبورد جیبی عمل می‌کنند. اگر طراحی و چاپ این بیلبوردهای جیبی به درستی انجام شود، زمانی که کارت را به مشتری می‌دهید، یک نقش ماندگار را در ذهن او ایجاد می‌کند که باعث جذب آن مشتری در کسب‌و‌کار شما می‌شود و در نهایت آن شخص، به یک مشتری دائم و مادام‌العمر، تبدیل می‌شود. امروزه بعضی از افراد بر این باورند که با روی کار آمدن فضای مجازی و اینترنت، استفاده از کارت ویزیت منسوخ شده است و تاثیر در کسب‌و‌کارشان ندارد و فقط از تبلیغات آنلاین استفاده می‌کنند؛ درست است که تبلیغات اینترنتی بخش وسیعی را شامل می‌شوند ولی این تبلیغات همراه با مشتری باقی نمی‌ماند و به همین دلیل، ممکن است که شخص، تبلیغ را فراموش کند؛ ولی کارت ویزیت، به همراه مشتری بوده و مشتری با دیدن آن، به یاد کسب‌و‌کار شما می‌افتد و در صورت نیازش، حتماً به شما مراجعه می‌کند.‌

طراحی کارت ویزیت - نقشنامه

انواع روکش کارت ویزیت

بر روی کارت ویزیت ها می توان لایه های مختلفی را قرار داد تا هم ماندگاری کارت بالا رود و هم باعث جذابیت بیشتر کارت شود.

روکش uv

این روکش با ایجاد برجستگی روی کارت حالت زیبایی به کارت می دهد. با کشیدن دست بر روی کارت می توان برجستگی های مختلفی را در جاهایی که لوگو و یا نوشتار یا اشکال دیگر قرار دارد حس کرد. در واقع این برجستگی ها را می توان در هر جایی که لازم باشد ایجاد کرد.

روکش لمینت و سلفون

نوعی دیگر از روکش ها که روکش لمینت و سلفون هستند نیز به عنوان روکش استفاده می گردند. روکش لمینت دارای دو نوع مات و براق می باشد و به دلیل ضخامت بیشتر دوام و ماندگاری بالاتری را دارد. می توان کارت ویزیت را بدون روکش هم سفارش داد که این باعث کاهش هزینه می گردد. اما دوام و ماندگاری کارت نیز بالتبع کم خواهد شد.

طراحی کارت ویزیت

سفارش طراحی کارت ویزیت

برای سفارش کارت ویزیت می توانید از مجموعه نقشنامه اقدام به ثبت سفارش کنید. نقشنامه دارای کادری مجرب و حرفه ای در زمینه طراحی گرافیک در خدمت است بهترین خدمات مانند طراحی تراکت، چاپ بنر ها و سربرگ ها و غیره را با قیمت مقرون به صرفه برای شما به ارمغان می آورد.