Logo2

خدمات چاپ برای هر حرفه و کسب و کاری لازم است. تراکت، سربرگ، فاکتور، بروشور و … از جمله انواع چاپ هستند که برای هر کسب و کاری مورد نیاز می باشند که در این بین برخی جنبه تبلیغی و برخی جنبه مصرفی دارند. روش چاپ، نوع کاغذ، دستگاه چاپ و کیفیت نهایی مسائلی هستند که در ارائه یک کار بی عیب و نقص و کامل باید به آن توجه داشت. در این مطلب به بررسی اطلاعاتی درباره انواع چاپ خواهیم پرداخت تا آگاهی کافی درباره آن را داشته باشید.

انواع خدمات چاپ

کاربرد خدمات چاپ برای کسب‌ وکار

در دنیای پر رقابت امروز تنها کسب‌ و کارهایی موفق می‌شوند که به کمک انواع روش‌ های بازاریابی و تبلیغات بتوانند خود را هر چه بیشتر به مشتریان احتمالی معرفی کنند.خدمات چاپ به کسب‌ وکارها کمک می‌کند به شکل‌ های مختلفی خود را به مخاطب معرفی کرده و راه‌ های دسترسی به استفاده از خدمات خود را در مقابل چشم مشتری قرار دهند.

رشد و پیشرفت فناوری به توسعه این صنعت کمک بسیار زیادی کرده و از این رو با وجود دسترسی همگانی به اینترنت و تلفن‌ های همراه، چاپ هنوز جایگاه و اهمیت خود را در میان طبقه‌ های مختلف مردم حفظ کرده است. مردم هنوز هم تحت تاثیر چاپ قرار می‌گیرند و گاهی اعتماد کردن به محصولات چاپی بسیار ساده‌ تر از خدمات و محصولات الکترونیکی است. این صنعت به عنوان اصلی ترین روش برای بازاریابی و بهبود فعالیت های اجتماعی می باشد.

انواع خدمات چاپ در نقشنامه

انواع خدمات چاپ در کلیه‌ چاپ خانه‌های معتبر بخصوص در نقشنامه شامل: طراحی و چاپ تراکت، انواع کارت ویزیت ساده، لمینیت، پلکسی و غیره، انواع سربرگ شرکتی و سازمانی، لیبل، برگه‌ های یادداشت با سایزهای مختلف و لوگوی شرکت، پوستر در سایزهای متنوع و برگه‌های فاکتور، کاتالوگ و بروشور و بنر است. با توجه به نیاز کسب و کار می‌توانید در کمترین زمان و با بهترین کیفیت و قیمت مناسب هر یک از این محصولات را سفارش دهید.

خدمات چاپ و تبلیغات را جدی بگیرید چون می‌تواند کسب و کار شما را کاملا متحول کند!

چاپ انواع مختلفی دارد که متناسب با آنچه که قرار است چاپ شود انتخاب می‌گردد. مهم‌ترین این روش‌ها عبارت‌اند از :

افست

چاپ افست، روشی برای چاپ انبوه است که در آن تصاویر و رنگ ها، از طریق غلتک های مشخص شده، روی صفحات فلزی حرکت کرده و سبب چاپی با کیفیت می شود. از این روش به عنوان لیتوگرافی به صرفه ترین روش چاپی برای چاپ مقادیر انبوهی از صفحات استفاده می شود. مزیت اصلی چاپ افست، کیفیت بالای تصاویر چاپی و تثبیت رنگ روی کاغذ می باشد.

فلکسو

چاپ فلکسو یا فلکسوگرافی (Flexography) یک روش چاپی است که در آن با استفاده از یک کلیشه ژلاتینی عمل چاپ صورت می‌گیرد. این نوع چاپ دراصل نسخه پیشرفته‌ای از لترپرس است. این چاپ بر روی طیف گسترده‌ای از سطوح از جمله ورق‌ های PVC، فلزی  یا آلومینیوم سلفون، و کاغذ مورد استفاده قرار گیرد.

هلیوگراور

هلیوگراور معمولا توسط سیلندر هایی که تصاویر و حروف را منتقل می کنند انجام می شود. این چاپ روش بسیار مناسبی برای چاپ با کیفیت بسیار بالا و تصاویری که دارای سایه روشن های به هم پیوسته هستند می باشد. انواع بسته بندی و چاپ جعبه و مجلات از جمله موارد استفاده از چاپ هلیوگراور است.

سیلک اسکرین

سیلک اسکرین فرآیندی است که یک تصویر به وسیله فشار جوهری که از روی یک توری رد می‌شود، روی جسم مورد نظر چاپ می‌شود. این روشی موثر در خلق آثاری حرفه‌ای از جمله طرح‌ های هنری و نقاشی‌ها و پوسترهاست، اما از این روش می‌توان در چاپ پارچه هم استفاده کرد و به همین دلیل می‌توان انواع لباس‌ ها و منسوجات پارچه‌ای را با این روش تهیه کرد.

لتر پرس

یکی از قدیمی‌ترین انواع چاپ برجسته است. در این روش چاپ، تصاویر و حروف برجسته و جوهری به صورت وارونه روی ورقه‌های کاغذ با فشار زیاد قرار می‌گیرند تا اثرشان روی سطح کاغذ ظاهر شود. روی این حروف و تصاویر برجسته را می‌توان مجددا به دفعات به جوهر آغشته کرد و برای چاپ چندین نسخه از آن استفاده کرد.

دیجیتال

این نوع چاپ یک روش ساده و کاربردی برای چاپ تصاویر بر روی کاغذ یا دیگر سطوح قابل چاپ است؛ حتی چاپ بر روی لوح فشرده . این روش به نسبت روش های دیگر بسیار باکیفیت تر و با سرعت عمل بیشتر انجام می شود.

مزایای استفاده از صنعت خدمات چاپ

صنعت چاپ یک ابزار قدرت مند و با کیفیت برای بهبود بخشیدن به زندگی بشر می باشد. محققانی که در این حوزه فعالیت می کنند نیز بر این باورند صنعت چاپ باعث می شود با مخاطب خود به صورت رو در رو تماس باشید که این امر در چاپ تراکت و چاپ بروشور و چاپ کارت اسکرچ دار کاملا صدق می کند. رو در رو کردن شما با مخاطبان تان از مزایای استفاده از صنعت چاپ محسوب می گردد. این صنایع همانند بسیاری از صنایع دیگر دارای مزایای زیر می باشد. در ادامه به مزایای استفاده از صنعت چاپ می پردازیم.

اهمیت استفاده از خدمات چاپ به اندازه ای زیاد است که می تواند سرعت پیشرفت کسب و کار شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد و فروش محصولات برند شما نیز افزایش خواهد یافت. بنابراین در انتخاب دفتر چاپ و طراحی خدمات مورد نظرخود دقت فراوانی داشته باشید. تیم طراحی حرفه ای نقشنامه در خدمت شماست تا فرصت استثنایی برای کسب و کارتان ارائه دهد کافیست با ما در ارتباط باشید.